1 Niedziela Adwentu – 2 XII 2018

1. Rozpoczęliśmy Adwent, jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Wzorem tego świętego oczekiwania niech będzie dla nas Matka Najświętsza. Zapraszamy do udziału w Roratach, które będą celebrowane w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6.30.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. We czwartek Świecki Zakon Karmelitański zaprasza na godz. 16.50 – na adorację i modlitwę w intencji kapłanów, oraz o nowe powołania do służby Bogu.

3. 8 grudnia w sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msza św. z homilią o godz. 11.30 i 18.00. Ofiara zebrana na tacę w tym dniu przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.

4. W zakrystii są rozprowadzane świece Caritasu na wigilijny stół i opłatki.

5. W przyszłą niedzielę już po raz piąty odbędzie się Orszak Świętego Mikołaja. Rozpocznie się o godz. 13:00 w bazylice Dominikanów uroczystą Mszą Świętą, a następnie przejdzie w barwnym korowodzie ulicami miasta do kościoła Św. Mikołaja. Szczegóły możemy znaleźć na plakacie.

6. Również w przyszłą niedzielę – II Niedzielę Adwentu, Kościół w Polsce organizuje dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie, z tej racji po każdej mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszki.