1 Niedziela Wielkiego Postu – 10 III 2019

1. Dziś wieczorem Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Józefa, patrona naszej świątyni. Kazania nowennowe usłyszymy w dni powszednie o godz. 11.30  i 18.00, zaś w niedzielę 17 marca na Mszy św. o godz. 15.00 z racji, iż będzie to trzecia niedziela miesiąca, niedziela szkaplerzna. Prośby i podziękowania do św. Józefa można składać w zakrystii, lub do skarbony. Również w zakrystii przyjmujemy intencje na Mszę św. zbiorową do św. Józefa, która zostanie odprawiona w dzień uroczystości – 19 marca o godz. 18.00. Nowenna jest przygotowaniem się do godnego uczczenia św. Józefa, ale także może stać się duchowym doświadczeniem, które pomoże nam dobrze przeżyć Wielki Post i przygotować się do Wielkiej Nocy.

2. Zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. We wtorki na Adorację Krzyża o godz. 19.30. Zaś na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątki na godz. 17.30.

3. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę do puszki na Krajowy Fundusz Misyjny „Ad gentes”.

4. Zachęcamy do pogłębiania życia religijnego przez czytanie prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, a szczególnie nowego numeru „Głosu Karmelu”.