12 Niedziela Zwykła – 23 VI 2019

1. Dziś na każdej Mszy św. kazania głosi o. Maksymilian, który przez kilka lat posługiwał w naszej wspólnocie a teraz pracuje w klasztorze w Berdyczowie na Ukrainie. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć naszych braci na Ukrainie, będzie mógł to uczynić po Mszy św. przy wyjściu z kościoła składając ofiarę do puszki.

2. Jutro, 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W archikatedrze lubelskiej jest to uroczystość odpustowa.

3. W najbliższy wtorek, 25 czerwca Karmelitanki Dzieciątka Jezus serdecznie zapraszają na nabożeństwo i Mszę Świętą ku czci Dzieciątka Jezus.  Rozpocznie się o godz. 18.00 w klasztorze sióstr przy ul. Mariańskiej 31.

4. W piątek 28 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. z homilią o godz. 11.30 i 18.00. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. 29 czerwca w sobotę Kościół świętuje uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiara zebrana w tym dniu na tacę, tak zwane „świętopietrze”, przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Jest to również dzień imienin o. Piotra przeora i o. Pawła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizantów na godz. 7.15.

6. Nabożeństwa czerwcowe sprawujemy w naszym kościele codziennie o godz. 17.30.

6. Informujemy, że od dnia 1 lipca rozpocznie się letni porządek nabożeństw w naszym kościele. Eucharystię w dni powszednie będziemy sprawować o godz. 7.15, 11.30 i 18.00, czyli nie będzie mszy św. o 6.30. Porządek mszy św. niedzielnych pozostanie bez zmian.

7. Zachęcamy do pogłębiania życia religijnego przez czytanie Pisma świętego, prasy i książek katolickich.