13 Niedziela Zwykła – 1 VII 2018

1. We wtorek, 3 lipca na placu Katedralnym o godz. o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta, a po niej ulicami miasta wyruszy procesja różańcowa z cudownym obrazem Matki Bożej, Pani Katedralnej. Prosimy zabrać ze sobą świece.

2. Od dnia 1 lipca rozpoczął się letni porządek Mszy św. w naszym kościele. W dni powszednie nie będzie mszy św. o godz. 6.30. Eucharystię będziemy codziennie sprawować o 7.15, 11.30 i 18.00. Porządek mszy św. niedzielnych pozostaje bez zmian.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek Świecki Zakon Karmelitański poprowadzi adorację i modlitwę w intencji kapłanów, oraz o nowe powołania do służby Bogu. Początek o godz. 16.50.

4. Zbliża się czas największych uroczystości w naszym Zakonie, tj. nowenna i uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej. Nowenna rozpocznie się w sobotę, 7 lipca. Msza św. z kazaniem i nabożeństwem szkaplerznym będzie odprawiana w dni powszednie o godz. 11.30 i 18.00. Nowennę poprowadzi o. Andrzej z naszej wspólnoty. W zakrystii można składać intencje na Mszę św. zbiorową w uroczystość odpustową 16 lipca o godz. 18.00. Do skarbony w kościele, lub w zakrystii można też składać podziękowania i prośby do Matki Bożej, które będą odczytywane każdego wieczoru podczas nowenny.

5. Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Czernej na XX Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Wyjazd busem sprzed naszego klasztoru w piątek 21 lipca o godz. 23.00, powrót w sobotę około godz. 22.00. Planowane jest również nawiedzenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Zapisy w zakrystii.

6. Duszpasterstwo Pielgrzymkowe zaprasza na tegoroczną, 40. pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Zachęcamy do udziału w tych szczególnych rekolekcjach w drodze.

7. Zachęcamy do pogłębiania życia religijnego przez czytanie prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, oraz „Głosu Karmelu”.