13 Niedziela Zwykła – 30 VI 2019

1. Od jutra, 1 lipca rozpocznie się letni porządek Mszy św. w naszym kościele. W dni powszednie nie będzie mszy św. o godz. 6.30. Eucharystię będziemy codziennie sprawować o 7.15, 11.30 i 18.00. Porządek Mszy św. niedzielnych pozostaje bez zmian.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek Świecki Zakon Karmelitański poprowadzi adorację i modlitwę w intencji kapłanów, oraz o nowe powołania do służby Bogu. Początek o godz. 16.50.

3. Zbliża się czas największych uroczystości w naszym Zakonie, tj. nowenna i uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej. Nowenna rozpocznie się w niedzielę, 7 lipca. Msza św. z kazaniem i nabożeństwem szkaplerznym będzie odprawiana w niedziele o godz. 18.00 a w dni powszednie o godz. 11.30 i 18.00. Nowennę poprowadzi o. Łukasz z naszej wspólnoty. W zakrystii można składać intencje na Msze św. zbiorową w uroczystość odpustową 16 lipca o godz. 18.00. Do skarbony w kościele, lub w zakrystii można też składać podziękowania i prośby do Matki Bożej, które będą odczytywane każdego wieczoru podczas nowenny.

4. Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Czernej na XXI Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Wyjazd autobusem sprzed naszego klasztoru w piątek 19 lipca o godz. 23.00, powrót w sobotę około godz. 22.00. Planowane jest również nawiedzenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Zapisy w zakrystii.

5. Zachęcamy do pogłębiania życia religijnego przez czytanie prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, oraz nowego „Głosu Karmelu”.