14 Niedziela Zwykła – 7 VII 2019

1. Rozpoczęliśmy dzisiaj nowennę przed uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel, którą będziemy obchodzić 16 lipca. Zapraszamy do udziału we Mszy św. z kazaniem nowennowym o godz. 11.30 lub 18.00 w dni powszednie, zaś w niedzielę o godz. 18.00. Nowennę prowadzi o. Łukasz z naszej wspólnoty. W zakrystii można składać intencje na Mszę św. zbiorową celebrowaną w uroczystość odpustową 16 lipca o godz. 18.00. Zaś do skarbony w kościele, lub w zakrystii można też składać podziękowania i prośby do Matki Bożej, które będą odczytywane każdego wieczoru podczas nowenny.

2. W czasie nowenny i w samą uroczystość – szkaplerz św. można przyjąć po każdej Eucharystii. W szkaplerze, a także w literaturę maryjną, można się zaopatrzyć w księgarence „Carmelitana”.

3. Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Czernej na XXI Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Wyjazd autobusem sprzed naszego klasztoru w piątek 19 lipca o godz. 23.00, powrót w sobotę około godz. 22.00. Planowane jest również nawiedzenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Zapisy w zakrystii. Koszt pielgrzymki 80 zł.

4. Zachęcamy do pogłębiania życia religijnego przez czytanie prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, oraz „Głosu Karmelu”.