14 Niedziela Zwykła – 8 VII 2018

1. Trwamy w nowennie szkaplerznej przed uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel, którą będziemy obchodzić 16 lipca. Zapraszamy do udziału we Mszy św. z kazaniem nowennowym o godz. 11.30 lub 18.00 w dni powszednie, zaś w niedzielę o godz. 18.00. Nowennę prowadzi o. Andrzej z naszej wspólnoty. W zakrystii można składać intencje na Mszę św. zbiorową celebrowaną w uroczystość odpustową 16 lipca o godz. 18.00. Zaś skarbony w kościele, lub w zakrystii można też składać podziękowania i prośby do Matki Bożej, które będą odczytywane każdego wieczoru podczas nowenny.

2. W wigilię Uroczystości Matki Bożej, tj. w niedzielę 15 lipca po Mszy św. wieczornej odbędzie się w naszym kościele koncert zatytułowany jako “Tuba mirum sonum”, na którym wystąpią nasz organista oraz młody artysta z Ukrainy, trębacz, absolwent Tarnopolskiej  Uczelni Muzycznej Maksym Bevskiy. Serdecznie zapraszamy.

3. W czasie nowenny i w samą uroczystość – szkaplerz św. można przyjąć po każdej Eucharystii. W szkaplerze, a także w literaturę maryjną, można się zaopatrzyć w księgarence „Carmelitana”.

4. Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Czernej na XX Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Wyjazd busem sprzed naszego klasztoru w piątek 20 lipca o godz. 23.00, powrót w sobotę około godz. 22.00. Planowane jest również nawiedzenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Zapisy w zakrystii. Koszt pielgrzymki 80 zł.

5. Zachęcamy do pogłębiania życia religijnego przez czytanie prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, oraz „Głosu Karmelu”.