15 Niedziela Zwykła – 14 VII 2019

1. Dziś już przedostatni dzień nowenny przed Uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel, którą będziemy obchodzić we wtorek 16 lipca. Gorąco zapraszamy do wspólnego świętowania i dziękczynienia za dar szkaplerza świętego. Msze św. będą sprawowane o godzinie: 6.30, 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 15.00 i 18.00. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. Bogusław Suszyło rektor kościoła pw. św. Piotra Apostoła przy ul. Królewskiej. Będzie to Msza św. zbiorowa, na którą intencje można składać w zakrystii i przy furcie klasztornej. Po każdej Mszy św. będzie możliwość przyjęcia Szkaplerz świętego.

2. Z racji uroczystości szkaplerznej, przed furtą klasztorną, będzie we wtorek zorganizowany od godz. 9.00 kiermasz książki religijnej. Znajdziemy tam wiele nowych pozycji o szkaplerzu i duchowości karmelitańskiej.

3. Zapraszamy do udziału w organizowanej przez nas pielgrzymce na XXI Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej do Czernej. Wyjazd autobusem sprzed naszego klasztoru w piątek 19 lipca o godz. 23.00, powrót w sobotę około godz. 22.00. Planowane jest również nawiedzenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Zapisy w zakrystii. Koszt pielgrzymki około 80 zł.

4. Pragniemy poinformować, że generalny remont naszych organów powoli będzie finalizowany. Została już wymieniona podłoga na chórze, naprawione i odczyszczone piszczałki, zamontowane w prospekcie wiatrownice i miech. Ufamy, że w tym roku uda się zakończyć prace. Za każdy dar serca składamy serdeczne podziękowania zapewniając o modlitwie w intencji Ofiarodawców.

5. W te lipcowe dni poświęcone Maryi zachęcamy do lektury książki o. Piotra Hensla pt. „NIE MA JAK U MAMY”, która odsłania 11 szkaplerznych postaw, a także Gościa Niedzielnego i Głosu Karmelu, bowiem w szczególny sposób są poświęcone Maryi i Szkaplerzowi świętemu.