15 Niedziela Zwykła – 15 VII 2018

1. Dziś już ostatni dzień nowenny przed jutrzejszą Uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel. Z tej racji po wieczornej Mszy św. zapraszamy na koncert zatytułowany “Tuba mirum sonum.

2. Jutro w samą uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej Msze św. będą sprawowane o godzinie: 6.30, 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 15.00 i 18.00. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. Sławomir Nowak kapłan archidiecezji przemyskiej. Będzie to Msza św. zbiorowa, na którą intencje można składać w zakrystii i przy furcie klasztornej. Po każdej Mszy św. będzie możliwość przyjęcia Szkaplerz świętego.

3. Z racji uroczystości szkaplerznej, przed furtą klasztorną, będzie juto zorganizowany od godz. 9.00 kiermasz książki religijnej. Znajdziemy tam wiele nowych pozycji o szkaplerzu i duchowości karmelitańskiej.

4. Zapraszamy do udziału w organizowanej przez nas pielgrzymce na XX Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej do Czernej. Wyjazd autobusem sprzed naszego klasztoru w piątek 20 lipca o godz. 23.00, powrót w sobotę około godz. 22.00. Planowane jest również nawiedzenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Zapisy w zakrystii. Koszt pielgrzymki około 80 zł.

5. Od dłuższego czasu prowadzimy zbiórkę funduszy na generalny remont naszych organów. Dzięki Państwa życzliwości i hojności udało nam się zgromadzić 2/3 środków przewidzianych w kosztorysie, co pozwoli nam w tym roku rozpocząć ich remont. Już w najbliższych tygodniach rozpoczniemy wymianę podłogi na chórze, a potem zostaną zdemontowane organy. Za każdy dar serca składamy serdeczne podziękowania zapewniając o modlitwie w intencji Ofiarodawców.