17 Niedziela Zwykła – 29 VII 2018

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek Świecki Zakon Karmelitański poprowadzi adorację i modlitwę w intencji kapłanów, oraz o nowe powołania do służby Bogu. Początek o godz. 16.50.

2. Trwają jeszcze zapisy na 40. Pieszą Pielgrzymkę z Lublina na Jasną Górę. Chętni mogą się zgłaszać w sekretariacie pielgrzymki przy archikatedrze w godz. 10.00-17.00.

3. Zbliża się miesiąc sierpień, który już od lat uwrażliwia nas na problem alkoholizmu w naszej Ojczyźnie. Zachęcamy do abstynencji w tym miesiącu w intencji wszystkich cierpiących z powodu tej choroby.

4. W Syrii trwa wojna już od kilku lat. Papież Franciszek ponawia wołanie o modlitwę w intencji pokoju. Niech nasza modlitwa, nasze zaangażowanie i konkretne braterstwo w Chrystusie pomogą naszym braciom i siostrom w wierze nie tracić światła nadziei w tych mrocznych chwilach i przyczynią się do przywrócenia pokoju w ich kraju.

5. Dziś przed kościołem wolontariusze Stowarzyszenia Solidarności Globalnej z Lublina (powołane do życia przez ks. Mieczysława Puzewicza) będą zbierać ofiary do puszek na pomoc dzieciom z Gruzji i na wsparcie gruzińskich rodzin.

6. Prasę można nabyć w zakrystii.