22 Niedziela Zwykła – 2 IX 2018

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Na godz. 16.50 – Świecki Zakon Karmelitański zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę w intencji kapłanów, oraz o nowe powołania do służby Bogu.

2. W sobotę, 8 września, obchodzić będziemy jedno z najstarszych świąt maryjnych – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. z kazaniem o godz. 11.30 i 18.00.

3. Już dziś zapraszamy w III niedzielę miesiąca – 16 września do uczczenia Matki Bożej Szkaplerznej i wspólną modlitwę, która tradycyjnie rozpocznie się Mszą św. o godz. 15.00.

4. Serdecznie witamy naszej wspólnocie o. Oktawiana Stokłosę, który dołączył do nas, jak i s. Gemmę naszą nową zakrystiankę. Zaś s. Amacie, która udała się do nowego klasztoru i podjęła obowiązki mistrzyni postulatu życzymy wielu łask i Bożego prowadzenia.

5. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do skarbony na „Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej”.

6. Zapraszamy do lektury nowego numeru „Głosu Karmelu”, w którym rozpoczynamy obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Z tej okazji o. Leszek Stańczewski, kustosz naszego sanktuarium w Czernej, nie oprowadza czytelnika po zakamarkach XVII-wiecznego eremu, lecz  tym razem po kartach historii Polski, w której swoje ważne miejsce mają również karmelici bosi. Prasę można nabyć w zakrystii.