XXIII Niedziela Zwykła – 5 IX 2021

  1. Informujemy, że dzień skupienia ze św. Józefem przewidziany na drugą sobotę miesiąca września odbędzie się wyjątkowo w trzecią sobotę miesiąca, czyli 18 września. Serdecznie zapraszamy. Do listy uczestników można dopisać się w zakrystii. Szczegółowy plan znajduje się na naszej stronie internetowej oraz w gablocie.
  2. W naszym kościele i klasztorze witamy serdecznie o. Andrzeja Szewczyka, który dołączył do naszej wspólnoty zakonnej w miejsce o. Pawła Baranieckiego. Witamy także sześciu kandydatów do naszego zakonu, którzy przez najbliższy rok odbędą w naszym klasztorze Postulat, zanim udadzą się do nowicjatu w Czernej.
  3. W przyszłą niedzielę 12 września będzie miała miejsce w Warszawie długo oczekiwana beatyfikacja Sług Bożych Stefana kardynała Wyszyńskiego oraz Matki Róży Czackiej. Uroczysta Msza Święta beatyfikacyjna będzie transmitowana w pierwszym programie Telewizji Polskiej o godzinie 12.00. Zachęcamy do duchowego uczestnictwa.
  4. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Kościele w Polsce jako „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Z tego powodu dzisiejsze ofiary do puszki przeznaczone są – inaczej niż zapowiadaliśmy tydzień temu – na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców. Zapowiadana ofiara na programy edukacyjne dla dzieci zbierana będzie w przyszłą niedzielę.
  5. We środę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte sprawowane będą jak w dzień powszedni.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Tygodniki są do nabycia w zakrystii.