25 Niedziela Zwykła – 23 IX 2018

1. Zbliża się doroczne święto św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza, naszej siostry w Karmelu. Serdecznie zapraszamy na triduum ze św. Teresą, które rozpoczniemy w sobotę 29 września, kazania będą głoszone podczas Mszy św. o godz. 11.30 i 18.00. W samo święto Patronki Misji, tj. w poniedziałek 1 października Msze św. będą sprawowane jak w dzień powszedni. Zaś uroczysta Eucharystia ku czci Świętej o godz. 18.00, będzie Mszą św. zbiorową – intencje można składać w zakrystii. Po każdej Mszy św. zostaną pobłogosławione róże i płatki róż symbolizujące obfity deszcz łask, obiecany przez Świętą Teresę.

2. W październiku zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 17.30.

3. Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus zapraszają na nabożeństwo połączone z Mszą Świętą ku uczczeniu Dzieciątka Jezus.  Będzie ono miało miejsce  we wtorek, 25-go września o godz. 18.00 w klasztorze sióstr przy ul. Mariańskiej 31. Siostry obchodzą w tym dniu 70 rocznicę istnienia klasztoru na lubelskiej Bazylianówce, dlatego zaproszenie jest wyjątkowo serdeczne.

4. Życząc wszystkim Bożego błogosławieństwa w rozpoczynającym się tygodniu, zachęcamy do pogłębiania życia religijnego przez czytanie prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Głosu Karmelu”.