26 Niedziela Zwykła – 30 IX 2018

1. Jutro będziemy obchodzić święto św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza, naszej siostry w Karmelu. Msze św. będą sprawowane jak w dzień powszedni. Zaś uroczysta Msza św. ku czci Świętej o godz. 18.00, będzie Mszą św. zbiorową, intencje można składać w zakrystii. Po każdej Mszy św. zostaną pobłogosławione róże i płatki róż symbolizujące obfity deszcz łask, obiecany przez Świętą Teresę. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.

2. Ojciec Święty zachęca wszystkich wiernych na całym świecie do odmawiania przez cały październik codziennie Różańca Świętego. Chodzi o zjednoczenie się w komunii i pokucie, jako lud Boży, prosząc Matkę Bożą i Świętego Michała Archanioła, aby chronili Kościół od diabła, który zawsze stara się oddzielić nas od Boga. W naszym kościele przez cały październik wspólnie będziemy się modlili na różańcu o godz. 17.30.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek o godz. 16.50 – Świecki Zakon Karmelitański zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu, modlitwę i różaniec w intencji kapłanów, oraz o nowe powołania do służby Bogu.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w tym tygodniu szczególnie polecamy „Gościa Niedzielnego”, w którym znajdziemy obszerny artykuł o św. Teresie od Dzieciątka Jezus.