28 Niedziela Zwykła – 14 X 2018

1. Z okazji Dnia Papieskiego dziś po Mszy św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszki na Fundusz Papieski – „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zaś wieczorem o godz. 20.00 w katedrze odbędzie się nadzwyczajny koncert wokalno – instrumentalny dla uczczenia 40. rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II.

2. Przez cały październik zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 17.30.

3. Serdecznie zapraszamy na jutrzejszą uroczystość ku czci św. Teresy od Jezusa reformatorki Karmelu. Uroczysta Eucharystia zostanie odprawiona o godz. 18.00, będzie to Msza św. zbiorowa intencje można składać w zakrystii.

4. We wtorek, 16 października Mszą św. o godzinie 19.30 rozpocznie działalność Karmelitańskie Duszpasterstwo Akademickie. Gorąco zapraszamy młodzież do pogłębiania swojej relacji z Bogiem w duchu Karmelu.

5. Najbliższa niedziela będzie III-cią niedzielą miesiąca. Zapraszamy więc na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Szkaplerznej i wspólną modlitwę, która tradycyjnie rozpocznie się Mszą św. o godz. 15.00.

6. Przez cały listopad będziemy się modlić za zmarłych polecanych w listopadowych wypominkach. Msza święta w ich intencji będzie sprawowana codziennie o godz. 18.00, zaś różaniec z odczytywaniem imion zmarłych o godz. 17.30. „Zaduszki” można składać w zakrystii, lub na furcie.

7. Duszpasterstwo Służby Zdrowia Archidiecezji Lubelskiej zaprasza wszystkich pracowników lubelskiej służby zdrowia na uroczystości patronalne ku czci św. Łukasza. Mszy św. sprawowanej 18 października (czwartek) w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 19.00 będzie przewodniczył Arcybiskup Stanisław Budzik.