3 Niedziela Adwentu – 17 XII 2017

1. Dzisiaj, z racji trzeciej niedzieli miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Szkaplerznej i wspólną modlitwę, która rozpocznie się mszą św. o godz. 15.00.

2. Dziś po każdej mszy świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszki na rzecz Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Gwiazdka Nadziei”.

3. Zapraszamy na roraty w dni powszednie na godz. 6.30.

4. Zachęcamy do pojednania się z Bogiem w sakramencie pokuty, do którego dzisiaj można przystąpić podczas każdej mszy św. W piątek i sobotę będziemy spowiadać przez cały dzień, od godz. 6.30 do 18.30, a w niedzielę w Wigilię Bożego Narodzenia od godz. 7.00 do 13.30.

5. W Wigilię Bożego Narodzenia, zasiadając z najbliższymi do wieczerzy wigilijnej, zadbajmy o jej tradycyjną i chrześcijańską oprawę, której niech towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma świętego o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Tego dnia nie będzie mszy św. o godz. 18.00.

6. W uroczystą noc Narodzenia Zbawiciela o godz. 24.00 celebrować będziemy pasterkę za żyjących i zmarłych Dobrodziejów i Przyjaciół naszego klasztoru, oraz wszystkich modlących się w naszym kościele. Ofiary składane na tacę podczas pasterki będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.

7. Porządek mszy świętych w Uroczystość Bożego Narodzenia i w święto św. Szczepana będzie taki jak w niedzielę.

8. Zachęcamy do zaopatrzenia się w Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy wywiad z o. Pawłem na temat Lectio Carmelitana odbywającym się co środa o godz. 19.00 w naszym kościele. W zakrystii i sklepiku „Carmelitana” można jeszcze nabyć świąteczne opłatki, oraz wigilijną świecę Caritas.

9. Życzymy wszystkim dobrego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia i duchowego spotkania się z Chrystusem, który przychodzi.