3 Niedziela Wielkanocna – 26 IV 2020

1. Dziś, w III niedzielę wielkanocną, rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia. Jego celem jest ponowne odkrywanie i pogłębienie znaczenia Słowa Bożego w  Kościele i  w osobistym życiu człowieka.

2. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca.

3. W piątek rozpoczyna się maj, najpiękniejszy miesiąc w roku, poświęcony w sposób szczególny Matce Bożej. Nabożeństwo majowe w naszym kościele w tym roku odprawiać będziemy codziennie po Mszy świętej o godz. 18.00.

4. Za tydzień, 3 maja, w liturgii będziemy przeżywać IV Niedzielę Wielkanocną. Liturgiczna Uroczystość NMP Królowej Polski będzie obchodzona w sobotę, 2 maja. Msze święte jak w dzień powszedni.

5. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Głosu Karmelu całkowicie poświęconego Matce Bożej Szkaplerznej.

6. Przypominamy, że w związku z pandemią w naszym kościele wraz z kaplicą boczną w nabożeństwie może uczestniczyć do 15 osób. Wejście wyłącznie od dziedzińca klasztornego 5 minut przed nabożeństwem.

7. Poza nabożeństwami drzwi główne kościoła będą otwarte. Skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania można po zgłoszeniu się na furtę klasztorną lub telefonicznie 815320 244. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek zakrywających usta i nos także w miejscach kultu. Dlatego prosimy, by dostosować się do tego rozporządzenia w naszej świątyni.