30 Niedziela Zwykła – 27 X 2019

1. Dobiega końca miesiąc październik, zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30.

2. W piątek, 1 listopada będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. będą sprawowane jak w niedzielę.

3. W sobotę 2 listopada wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i modlitwę w intencji zmarłych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego, spowiedź (może być w innym dniu), Komunia św. oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

4. Cały miesiąc listopad, to miesiąc szczególnej modlitwy za tych, którzy już odeszli do wieczności. W naszym kościele będziemy w listopadzie codziennie prosić Boga za zmarłych polecanych naszym modlitwom w „Zaduszkach”. Msza święta w ich intencji będzie sprawowana codziennie o godz. 18.00, zaś różaniec z odczytywaniem imion zmarłych o godz. 17.30. „Zaduszki” można jeszcze składać w zakrystii i na furcie klasztornej, a w uroczystość Wszystkich Świętych także u braci postulantów przed kościołem, po każdej Mszy św.

5. Z powodu wymiany okien w kościele jeszcze w przyszłym tygodniu Msze św. będą odprawiane w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. Wejście przez dziedziniec klasztorny obok wejścia do klasztoru.

6. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę do puszki na fundusz: „Pomoc Kociołowi w potrzebie”.