30 Niedziela Zwykła – 28 X 2018

1. Dziś po każdej Mszy św. studenci KUL zbierają ofiary na swoją uczelnię.

2. Dobiega końca miesiąc październik, zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30.

3. We czwartek, 1 listopada będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. będą sprawowane jak w niedzielę.

4. W piątek 2 listopada wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i modlitwę w intencji zmarłych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego, spowiedź (może być w innym dniu), Komunia św. oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

5. Cały miesiąc listopad, to miesiąc szczególnej modlitwy za tych, którzy już odeszli do wieczności. W naszym kościele będziemy w listopadzie codziennie prosić Boga za zmarłych polecanych naszym modlitwom w „Zaduszkach”. Msza święta w ich intencji będzie sprawowana codziennie o godz. 18.00, zaś różaniec z odczytywaniem imion zmarłych o godz. 17.30. „Zaduszki” można jeszcze składać w zakrystii i na furcie klasztornej, a w uroczystość Wszystkich Świętych także u braci postulantów przed kościołem, po każdej Mszy św.

6. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę do puszki na fundusz: „Pomoc Kociołowi w potrzebie”.

7. W najnowszym listopadowo-grudniowym numerze “Głosu Karmelu” świętujemy 450-lecie inauguracji pierwszej wspólnoty karmelitów bosych w Duruelo. To okazja, żeby poznać początki naszego zakonu i wspaniałe postaci, które swoją żarliwością zapalały innych. W ostatnim numerze roku podejmujemy również temat smutku, który odbiera radość życia i podcina korzenie nadziei. Teologowie, bibliści, psychologowie piszą, w jaki sposób smutek wdziera się do wnętrza człowieka i jak go rozproszyć. Zapraszamy do lektury najnowszego numeru “Głosu Karmelu”.