4 Niedziela Adwentu – 22 XII 2019

1. Dziś przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do skarbony na rzecz Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Gwiazdka Nadziei”.

2. Zachęcamy do pojednania się z Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania. Spowiadamy jutro od 6.30 do 18.30 i w Wigilię Bożego Narodzenia od godz. 6.30 do 12.00.

3. We wtorek w Wigilię Bożego Narodzenia, zasiadając z najbliższymi do wieczerzy wigilijnej, zadbajmy o jej tradycyjną i chrześcijańską oprawę, której niech towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma świętego o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Tego dnia nie będzie Mszy Świętej o godz. 11.30 i 18.00.

4. W uroczystą noc Narodzenia Zbawiciela o godz. 24.00 celebrować będziemy pasterkę za żyjących i zmarłych Dobroczyńców i Przyjaciół naszego klasztoru, oraz wszystkich modlących się w naszym kościele. Ofiary składane na tacę podczas pasterki będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.

5. Porządek Mszy Świętych w Uroczystość Bożego Narodzenia i w święto św. Szczepana będzie taki jak w niedzielę.

6. W zakrystii są do nabycia świąteczne wydania Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli, są to podwójne numery tych tygodników. W nich znajdziemy liczne dodatki m.in.: płytę z kolędami, modlitwy przy stole wigilijnym czy też List Apostolski Ojca Świętego Franciszka o znaczeniu i wartości żłóbka. Także w zakrystii można zaopatrzyć się w świąteczne opłatki, oraz wigilijną świecę Caritas.

7. Życzymy wszystkim dobrego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia i duchowego spotkania się z Chrystusem, który przychodzi.