4 Niedziela Adwentu – 23 XII 2018

1. Dziś po każdej mszy świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszki na rzecz Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Gwiazdka Nadziei”.

2. Zachęcamy do pojednania się z Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania. Spowiadamy dziś przez cały dzień, zaś jutro w Wigilię Bożego Narodzenia od godz. 6.30 do 12.30.

3. Jutro w Wigilię Bożego Narodzenia, zasiadając z najbliższymi do wieczerzy wigilijnej, zadbajmy o jej tradycyjną i chrześcijańską oprawę, której niech towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma świętego o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

4. W uroczystą noc Narodzenia Zbawiciela o godz. 24.00 celebrować będziemy pasterkę za żyjących i zmarłych Dobrodziejów i Przyjaciół naszego klasztoru, oraz wszystkich modlących się w naszym kościele. Ofiary składane na tacę podczas pasterki będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.

5. Porządek Mszy świętych w Uroczystość Bożego Narodzenia i w święto św. Szczepana będzie taki jak w niedzielę.

6. Zachęcamy do zaopatrzenia się w świąteczne wydania Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli, są to podwójne numery tych tygodników a w nich znajdziemy liczne dodatki m.in.: płytę z kolędami, kalendarz czy też Szopkę Bożonarodzeniową. W zakrystii można jeszcze nabyć świąteczne opłatki, oraz wigilijną świecę Caritas.

7. Życzymy wszystkim dobrego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia i duchowego spotkania się z Chrystusem, który przychodzi.

8. Życzymy wszystkim dobrego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia i duchowego spotkania się z Chrystusem, który przychodzi.