4 Niedziela Wielkiego Postu – 11 III 2018

1. Wczoraj rozpoczęliśmy nowennę przed uroczystością św. Józefa, patrona naszej świątyni. Kazania nowennowe w dni powszednie możemy usłyszeć o godz. 11.30 i 18.00, zaś w niedzielę 18 marca na Mszy św. o godz. 18.00. Prośby i podziękowania do św. Józefa można składać w zakrystii, lub do skarbony. Również w zakrystii przyjmujemy intencje na mszę św. zbiorową do św. Józefa, która zostanie odprawiona w dzień odpustu – 19 marca o godz. 18.00. Nowenna jest przygotowaniem się do uroczystości św. Józefa, ale także może stać się duchowym doświadczeniem, które pomoże nam dobrze przeżyć Wielki Post i przygotować się do Wielkiej Nocy.

2. Za tydzień, z racji trzeciej niedzieli miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Szkaplerznej, które rozpocznie się Mszą świętą o godz. 15.00. Jest to Msza św. zbiorowa, intencje można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej.

3. Zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. We wtorki na Adorację Krzyża o godz. 19.30. Adoracje prowadzi młodzież „Przystanku św. Józefa”. W programie: uroczyste wniesienie krzyża św., liturgia Słowa, konferencja, osobista adoracja krzyża, modlitwa śpiewem. Zaś na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątki na godz. 17.30.

4. Serdecznie zapraszamy w środę na godz. 19.00 na LECTIO CARMELITANA czytanie i komentowanie Pieśni Duchowej św. Jana od Krzyża.

5. Zachęcamy do pogłębiania życia religijnego przez czytanie prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, a szczególnie nowego numeru „Głosu Karmelu”.