5 Niedziela Wielkanocna – 29 IV 2018

1. We wtorek rozpoczyna się maj, najpiękniejszy miesiąc w roku, poświęcony w sposób szczególny Matce Bożej. Nabożeństwo majowe w naszym kościele odprawiać będziemy codziennie o godz. 17.30.

2. W czwartek 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy św. jak w niedzielę.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek o godz. 16.50 – Świecki Zakon Karmelitański zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę w intencji kapłanów, oraz o nowe powołania do służby Bogu.

4. Wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji Arcybiskup Metropolita Lubelski udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w piątek, 4 maja. Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.

5. Zachęcamy do pogłębiania życia religijnego przez czytanie Pisma świętego, prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nowy numer Głosu Karmelu, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów poświęconych życiu duchowemu.