5 Niedziela Wielkiego Postu – 18 III 2018

1. Dziś kończymy nowennę do św. Józefa Oblubieńca NMP, patrona naszej świątyni. Jutro w samą Uroczystość Msze św. będą sprawowane o godz. 6.30, 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Wieczornej Eucharystii będzie przewodniczył o. Tadeusz Florek przełożony Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych. Serdecznie zapraszamy! Będzie to Msza św. zbiorowa, intencje można składać w zakrystii.

2. Za tydzień – 25 marca – obchodzić będziemy Niedzielę Męki Pańskiej, zwaną też Niedzielą Palmową. Na pamiątkę triumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy będziemy święcić palmy na każdej Mszy św., a przed Mszą św. o godz. 9.30 odbędzie się procesja z palmami z placu przed furtą klasztorną.

3. Zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. We wtorki na Adorację Krzyża o godz. 19.30. Adoracje prowadzi młodzież „Przystanku św. Józefa”. W programie: uroczyste wniesienie krzyża św., liturgia słowa, konferencja, osobista adoracja krzyża, modlitwa śpiewem. Zaś na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątki na godz. 17.30.

4. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza wszystkich pracowników lubelskiej służby zdrowia na rekolekcje wielkopostne, które odbędą się od 19 do 21 marca o godz.18.00 w kościele pw. Św. Wojciecha – w Domu rekolekcyjnym na Podwalu w Lublinie.

5. Za tydzień przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć do puszki ofiarę jako wielkopostną jałmużnę.

6. Zachęcamy do pogłębiania życia religijnego przez czytanie Pisma świętego, prasy i książek katolickich.