6 Niedziela Zwykła – 11 II 2018

1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Po każdej Mszy św. osoby w podeszłym wieku i chorzy będą mogli przyjąć sakrament namaszczenia chorych.

2. W środę, 14 lutego rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Przez symboliczny gest posypania głów popiołem tego dnia wkraczamy w czas pokuty, który ma służyć naszemu nawróceniu i przygotować nas na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W tym dniu obowiązuje post ścisły, tj. jakościowy i ilościowy.

3. Aby pełniej przeżyć Wielki Post zapraszamy do rozważania Męki Pańskiej w czasie nabożeństw Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą odprawiane w niedziele o godz. 17.00, zaś Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.30.

4. Ponadto w każdy wtorek Wielkiego Postu zapraszamy na adorację Krzyża o godz. 19.30. W programie: uroczyste wniesienie krzyża św., liturgia Słowa, konferencja, osobista adoracja krzyża, modlitwa śpiewem.

5. Za tydzień, z racji trzeciej niedzieli miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Szkaplerznej, które rozpocznie się mszą świętą o godz. 15.00. Jest to msza św. zbiorowa, intencje można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej.

6. W kruchcie kościoła można dzisiaj nabyć książkę „Diagnostyka chorób ducha” autorstwa o. Jakuba Przybylskiego, który głosił dziś Słowo Boże. Książka jest cegiełką na Karmelitańskie Dni Młodych, które odbędę się pod koniec lipca w Czernej k. Krakowa. Koszt książki to 10 zł. Zapraszamy do wsparcia dzieła.