8 Niedziela Zwykła – 3 III 2019

1. W środę, 6 marca rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Przez symboliczny gest posypania głów popiołem tego dnia wkraczamy w czas pokuty, który ma służyć naszemu nawróceniu i przygotować nas na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W tym dniu obowiązuje post ścisły, tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i jeden posiłek do syta i dwa lekkie.

2. Aby pełniej przeżyć Wielki Post zapraszamy do rozważania Męki Pańskiej w czasie nabożeństw Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą odprawiane w niedziele o godz. 17.00, zaś Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.30. Ponadto w każdy wtorek Wielkiego Postu zapraszamy na adorację Krzyża o godz. 19.30.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Świecki Zakon Karmelitański zaprasza na godz. 16.50 na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę w intencji kapłanów, oraz o nowe powołania do służby Bogu.

4. W niedzielę, 10 marca rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa, patrona naszej świątyni. Kazania nowennowe w dni powszednie usłyszymy o godz. 11.30 i 18.00, zaś w niedziele 10 i 17 marca na Mszy św. wieczornej o 18.00. Nowennę poprowadzi o. Piotr z naszej wspólnoty zakonnej. Prośby i podziękowania do św. Józefa można składać w zakrystii, lub do skarbony. Również w zakrystii przyjmujemy intencje na Mszę św. zbiorową do św. Józefa, która zostanie odprawiona 19 marca o godz. 18.00. Nowenna jest naszym przygotowaniem się do uroczystości św. Józefa, ale także może stać się duchowym doświadczeniem, które pomoże nam dobrze przeżyć Wielki Post i przygotować się do Wielkiej Nocy. Serdecznie zapraszamy.

5. Dziś po Mszy św. studenci KUL będą zbierać do puszki ofiary na swoją Uczelnię.