Boże Narodzenie – 25 XII 2020

Kochani Przyjaciele Lubelskiego Karmelu!          Chociaż tegoroczne Święta Bożego Narodzenia w zewnętrznym przeżyciu różnią sią od poprzednich z powodu epidemii oraz związanych z nią ograniczeń. Chociaż wielu z nas ma poczucie jakbyśmy byli ludźmi, o których prorok Izajasz mówił, że kroczą w cieniu śmierci i że są mieszkańcami krainy mroków, to jednak wierzymy, że Światło, które narodziło się w Betlejem, Jezus Chrystus nasz Pan, potrafi rozproszyć ciemności serc. Życzymy, aby spojrzenie na Dziecię Jezus, leżące w żłobie, a w przyszłości oddające swoje życie na krzyżu, dodawało Wam nadziei i siły do przezwyciężania wszelkich trudności. Niech Nowonarodzony Bóg-Człowiek zamieszka w Waszych sercach, w Waszych rodzinach i wśród osób Wam bliskich, obficie darząc swoim błogosławieństwem. Boża radość i miłość niech przedłuża się na kolejne dni świętowania i na Waszą codzienność. Dobrych i błogosławionych Świąt.

  1. Jutro będziemy oddawać cześć św. Szczepanowi, pierwszemu męczennikowi. Porządek Mszy świętych niedzielny. Składka tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby KUL-u.
  2. 27 grudnia, w Niedzielę Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa udzielać będziemy błogosławieństwa rodzinom. Zapraszamy rodziców z dziećmi oraz członków rodzin. Z racji ogłoszenia przez Ojca Świętego obecnego roku Rokiem Świętego Józefa w tym dniu będzie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami oraz przez odmówienie modlitwy do św. Józefa, która w naszym kościele, jemu dedykowanym nabiera szczególnej wartości. W katedrze przypada w tym dniu uroczystość odpustowa św. Jana Ewangelisty.
  3. Do 10 stycznia przy żłóbku można składać ofiary do skarbony na „Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego”.
  4. Zachęcamy do czytania świątecznych wydań „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, w których znajdziemy liczne dodatki. Są one do nabycia w zakrystii.