Chrystusa Króla Wszechświata – 21 XI 2021

  • Z wielką radością pragniemy poinformować, że nasz kościół na zakończenie Roku Świętego Józefa zostanie ogłoszony diecezjalnym sanktuarium św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Będzie to miało miejsce 8 grudnia na Mszy Świętej o godzinie 18.00, której przewodniczył będzie Arcybiskup Stanisław Budzik. Dziękując za wasze modlitwy do św. Józefa, zapraszamy do udziału w tej uroczystości.
  • W listopadzie, miesiącu modlitwy za zmarłych polecamy codziennie Bożemu Miłosierdziu zmarłych powierzonych nam w tradycyjnych „Zaduszkach”. W ich intencji sprawowana jest Msza Święta o godz. 18.00, którą poprzedza różaniec o godz. 17.30 z odczytywaniem imion zmarłych.
  • Dzisiejsza niedziela jest trzecią niedzielą miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Szkaplerznej, które rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 15.00. Po niej konferencja maryjna i możliwość przyjęcia Szkaplerza karmelitańskiego.
  • Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus z Bazylianówki informują, że najbliższe nabożeństwo ku czci Dzieciątka Jezus ze względu na obecny stan pandemii odbędzie się tylko z udziałem sióstr w dniu 25 listopada o godz. 17.30. Czciciele Dzieciątka Jezus są serdecznie zaproszeni do łączności duchowej z siostrami i do przesyłania swoich intencji drogą internetową.
  • W przyszłą niedzielę rozpocznie się Adwent, czas, w którym trwamy w oczekiwaniu na przychodzącego Chrystusa. Pierwsze przyjście Chrystusa dokonało się w Jego narodzeniu z Maryi Dziewicy, drugie spełni się na końcu czasów. Msze św. roratnie sprawowane będą o godz. 6.30. W drugą niedzielę Adwentu zapraszamy na Triduum przed uroczystym ogłoszeniem naszego kościoła Sanktuarium św. Józefa. Nauki wygłosi o. Damian Sochacki, kustosz Sanktuarium św. Józefa w Krakowie.
  • Życząc wszystkim Bożego błogosławieństwa w rozpoczynjącym się tygodniu, zachęcamy do czytania tygodników katolickich „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz półrocznika „Głos Karmelu”.