II Niedziela zwykła – 17 I 2021

  1. Dzisiaj, z racji trzeciej niedzieli miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Szkaplerznej i wspólną modlitwę, która rozpocznie się Mszą św. o godz. 15.00.
  2. Dzisiaj obchodzimy w Kościele 24-ty Dzień Judaizmu. Od jutra natomiast rozpocznie się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niech w tym wołaniu Kościoła o jedność wyznawców Chrystusa nie braknie naszych osobistych modlitw.
  3. „Ojcowskim sercem: tak św. Józef umiłował Jezusa”. Idąc za tymi słowami Listu Apostolskiego papieża Franciszka ogłaszającego “Rok św. Józefa” zapraszamy w tym roku na “Dni skupienia ze św. Józefem”, które będą się odbywać w drugą sobotę miesiąca. Będzie to cykl dziewięciu spotkań, które można potraktować autonomicznie lub połączyć w całość. Pragniemy, aby dni skupienia umożliwiły pogłębienie duchowości opartej o przykład św. Józefa, patrona naszego kościoła i klasztoru. W programie dni skupienia przewidziane są: Msza Święta, Liturgia godzin, adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencje, możliwość spowiedzi lub rozmowy duchowej z prowadzącymi dzień skupienia. Z uwagi na ograniczenia z powodu pandemii możemy przyjąć ograniczoną ilość osób, dlatego prosimy o zgłaszanie swojego uczestnictwa. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej.
  4. Zachęcamy do pogłębiania życia religijnego przez czytanie Pisma świętego i prasy katolickiej.