III Niedziela wielkanocna – 18 IV 2021

  1. Z racji Trzeciej Niedzieli miesiąca zapraszamy w dniu dzisiejszym na dodatkową Mszę Świętą zbiorową do Matki Bożej Szkaplerznej o godz. 15.00 połączoną z nabożeństwem maryjnym i możliwością przyjęcia Szkaplerza.
  2. W dniu dzisiejszym zostanie zainaugurowany XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Centralne obchody Niedzieli Biblijnej w Archidiecezji Lubelskiej odbędą się w kościele rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej w Lublinie (ul. Gabriela Narutowicza 6). Mszy będzie przewodniczył ks. prof. Mirosław S. Wróbel, Moderator Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II Archidiecezji Lubelskiej a homilię wygłosi ks. dr Marcin Zieliński, z-ca Moderatora Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II Archidiecezji Lubelskiej. Transmisja online będzie dostępna pod linkiem: www.pobrygidkowski.pl
  3. W piątek 23 kwietnia będziemy obchodzić uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  4. Od przyszłej Niedzieli rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Polecamy Waszej modlitwie kandydatów do naszego Zakonu, zwłaszcza braci Postulantów, odbywających pierwszą formację w naszym klasztorze.