III Niedziela Wielkiego Postu – 7 III 2021

  1. Zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 oraz na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.30.
  2. We środę, 10 marca rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa, patrona naszej świątyni. Kazania nowennowe w dni powszednie będą głoszone o godz. 11.30 i 18.00. Idąc za zachętą naszego arcybiskupa podczas nowenny będziemy rozważać modlitwę „Ojcze nasz”, dzięki której ukazana zostanie ojcowska miłość św. Józefa wobec Pana Jezusa. Zapraszamy do uczestnictwa w nowennie. Nauki głoszone podczas nowenny potraktujmy jako rekolekcje wielkopostne, służące duchowej odnowie. Prośby i podziękowania do św. Józefa można składać w zakrystii, lub do skarbony. Również w zakrystii przyjmujemy intencje na Mszę św. zbiorową do św. Józefa, która zostanie odprawiona 19 marca o godz. 18.00 przez naszego arcybiskupa Stanisława.
  3. Zapraszamy do uczestnictwa online w drugim dniu skupienia ze św. Józefem, który będziemy przeżywać w naszym kościele w sobotę, 13 marca. Konferencje ukażą św. Józefa jako „ojca umiłowanego”. Wygłosi je o. Paweł Baraniecki.
  4. Dzisiejsze ofiary do puszki przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny „Ad gentes”.
  5. Zachęcamy do pogłębiania życia religijnego przez czytanie prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego.