III Niedziela zwykła – 24 I 2021

  1. Witamy w naszej wspólnocie o. Bogusława Krzempka, który został skierowany do naszego klasztoru w miejsce o. Tomasza Gajewskiego. Życzymy mu wielu łask Bożych w jego posłudze kapłańskiej w naszym kościele oraz naszej braterskiej wspólnocie zakonnej.
  2. „Ojcowskim sercem: tak św. Józef umiłował Jezusa”. Idąc za tymi słowami Listu Apostolskiego papieża Franciszka ogłaszającego “Rok św. Józefa” zapraszamy w tym roku na “Dni skupienia ze św. Józefem”, które będą się odbywać w drugą sobotę miesiąca. Będzie to cykl dziewięciu spotkań, które można potraktować autonomicznie lub połączyć w całość. Pragniemy, aby dni skupienia umożliwiły pogłębienie duchowości opartej o przykład św. Józefa, patrona naszego kościoła i klasztoru. W programie dni skupienia przewidziane są: Msza Święta, Liturgia godzin, adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencje, możliwość spowiedzi lub rozmowy duchowej z prowadzącymi dzień skupienia. Z uwagi na ograniczenia z powodu pandemii możemy przyjąć ograniczoną ilość osób, dlatego prosimy o zgłaszanie swojego uczestnictwa. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej.
  3. We wtorek, 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Przypominamy, że gromnice, które będziemy święcić na każdej Mszy Świętej są do nabycia w naszej księgarni.
  4. Zachęcamy do pogłębiania życia religijnego przez czytanie Pisma świętego i prasy katolickiej.