IV Niedziela Adwentu – 19 XII 2021

  • Zbliża się czas Bożego Narodzenia. Zachęcamy do pojednania się z Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania. Spowiadamy we środę i czwartek od godz. 6.30 do 18.30, natomiast w piątek od godz. 6.30 do 12.30.
  • Zasiadając do wieczerzy wigilijnej, zadbajmy o jej tradycyjną i chrześcijańską oprawę, której towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. W dzień wigilii nie będzie Mszy Świętej o godz. 18.00.
  • W uroczystą noc Narodzenia Zbawiciela o godz. 24.00 celebrować będziemy pasterkę za żyjących i zmarłych Dobroczyńców i Przyjaciół naszego klasztoru, oraz wszystkich modlących się w naszym kościele. Ofiary składane na tacę podczas pasterki będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia, natomiast składane przy żłóbku na misje.
  • Dzisiejsza niedziela jest trzecią niedzielą miesiąca. Zapraszamy na dodatkową Mszę świętą o godz. 15.00, po której wysłuchamy konferencji maryjnej. Po niej przyjęcie do Szkaplerza karmelitańskiego oraz modlitwy do Matki Bożej z Góry Karmel.
  • W zakrystii można nabyć świece Caritas oraz opłatki przeznaczone na stół wigilijny. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone przy tej okazji na utrzymanie naszego klasztoru.
  • Trwamy w Nowennie przed uroczystością Bożego Narodzenia. W tym roku ma ona formę śpiewanych starożytnych antyfon i kantyków, wyrażających tęsknotę za Zbawicielem. Zapraszamy na nią po Mszy Świętej o godz. 11.30, dzisiaj po Mszy o godz. 11.00.   
  • Życząc wszystkim Bożego błogosławieństwa w rozpoczynającym się tygodniu, zachęcamy do czytania tygodników katolickich „Niedziela”, „Gość Niedzielny”. Do „Gościa Niedzielnego” dołączona jest płyta z kolędami w wykonaniu Sióstr Karmelitanek Bosych z Islandii.