IV Niedziela Adwentu – 20 XII 2020

  1. Zachęcamy do pojednania się z Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania. Spowiadamy we wtorek i środę od godz. 6.30 do 18.30, natomiast we czwartek od godz. 6.30 do 12.30.
  2. Zasiadając do wieczerzy wigilijnej, zadbajmy o jej tradycyjną i chrześcijańską oprawę, której towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Tego dnia nie będzie Mszy Świętej o godz. 11.30 i 18.00.
  3. W uroczystą noc Narodzenia Zbawiciela o godz. 24.00 celebrować będziemy pasterkę za żyjących i zmarłych Dobroczyńców i Przyjaciół naszego klasztoru, oraz wszystkich modlących się w naszym kościele. Ofiary składane na tacę podczas pasterki będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.
  4. Porządek Mszy Świętych w Uroczystość Bożego Narodzenia i w święto św. Szczepana będzie taki jak w niedzielę.
  5. 27 grudnia, w Niedzielę Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa udzielać będziemy błogosławieństwa rodzinom. Zapraszamy rodziców z dziećmi oraz członków rodzin. Z racji ogłoszenia przez Ojca Świętego obecnego roku Rokiem Świętego Józefa w tym dniu będzie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami oraz przez odmówienie modlitwy do św. Józefa, która w naszym kościele, jemu dedykowanym nabiera szczególnej wartości.
  6. W zakrystii są do nabycia tygodniki Gość Niedzielny oraz Niedziela, świąteczne opłatki, a także wigilijna świeca Caritas.
  7. Życzymy wszystkim dobrego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia i duchowego spotkania się z Chrystusem, który przychodzi.