III Niedziela Wielkiego Postu – 12 III 2023

1. Zapraszamy na nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00 oraz nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.30.

2. Wczoraj rozpoczęliśmy w naszym Sanktuarium nowennę przed uroczystością św. Józefa. W tym roku jest to „Nowenna z Ojcami Pustyni – Abba, powiedz słowo, jak się mam zbawić”. Nauki nowenny głoszone są w dni powszednie o godz. 11.30 i 18.00, zaś w niedzielę o godz. 11.00 i 18.00. Potraktujmy jako nasze wielkopostne rekolekcje.

3. Uroczystość św. Józefa będziemy obchodzić w poniedziałek, 20 marca. W tym dniu będzie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Porządek Mszy Świętych niedzielny z dodatkową Msze Świętą o godz. 6.30. Uroczystej sumie o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. bp Mieczysław Cisło. Będzie to Msza święta zbiorowa ku czci św. Józefa. Intencje prosimy składać w zakrystii.

4. W sobotę, 18 lutego zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Szkoły Modlitwy Kontemplacyjnej. Początek o godz. 10.00 w kościele. W programie konferencja na temat modlitwy oraz praktyka modlitwy wewnętrznej.

5. W przyszłą niedzielę przypada trzecia niedziela miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Szkaplerznej i wspólną modlitwę, która rozpocznie się Mszą św. o godz. 15.00. Po niej konferencja maryjna i możliwość przyjęcia Szkaplerza karmelitańskiego.

6. W zakrystii są już do nabycia baranki wielkanocne „Caritasu” w cenie 10 zł. Zysk ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc potrzebującym.

7. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia.