9 Niedziela Zwykła – 3 VI 2018

1. Zachęcamy do udziału w codziennych nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.

2. Serdecznie zapraszamy na LECTIO CARMELITANA w środę na godz. 19.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Świecki Zakon Karmelitański zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę w intencji kapłanów, oraz o nowe powołania do służby Bogu. Początek o godz. 16.50.

4. W najbliższy piątek – 8 czerwca – przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. z homilią o godz. 11.30 i 18.00. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Zaś w sobotę przypada liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

6. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary do puszki na wsparcie budowy Świątyni Opatrzności Bożej na Polach Wilanowskich w Warszawie.

7. Komunikat naszego Pasterza:

Umiłowani w Chrystusie Panu!

W niedzielę 10 czerwca ulicami Lublina przejdzie Marsz Życia i Rodziny pod hasłem „Dziękuję, że żyję”. Organizatorami tegorocznego marszu są Fundusz Obrony Życia i Centrum Jana Pawła II. Tegoroczny przebieg wydarzenia będzie miał nieco inny charakter niż w poprzednich latach.

Rozpocznie go Eucharystia o godz. 15.00 na placu przed kościołem akademickim KUL. O godzinie 16.00 wyruszy marsz z uniwersytetu w kierunku Placu Zamkowego. O godzinie 17.15 rozpocznie się tam piknik rodzinny, w ramach którego wystąpi Majka Jeżowska. Poza koncertem przewidziane jest wiele atrakcji dla dzieci oraz podsumowanie akcji „Selfie dla życia”.

W czasie marszu będziemy zbierać pieniądze na fundusz „Dobrze, że żyjesz”, przeznaczony dla potrzebujących dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. 10 czerwca Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się również w Puławach i w Chełmie. Proszę duszpasterzy o pomoc w zorganizowaniu przejazdu dla osób chcących uczestniczyć w tym wydarzeniu. Warto wziąć w nim udział, aby publicznie wyrazić wdzięczność za dar życia i rodziny oraz przyłączyć się do wielkiej wspólnoty ludzi dzielących te same wartości.

Z modlitwą i błogosławieństwem

Wasz biskup Stanisław