Niedziela Chrystusa Króla – 26 XI 2017

1. Dzisiejsza niedziela, Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata jest ostatnią niedzielą kościelnego roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczyna się Adwent, czas radosnego oczekiwania na uroczystość Narodzenia Pańskiego.

2. Za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, można dziś uzyskać odpust zupełny. Odmówimy go za chwilę wspólnie, przed błogosławieństwem.

3. Serdecznie zapraszamy na promocję najnowszego tomiku wierszy o. Bartłomieja Józefa Kucharskiego, naszego współbrata, z Krakowa pod tytułem „Biały”. Spotkanie odbędzie się 27 listopada tj. jutro po mszy św. wieczornej w salce przy kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

4. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych polecanych w listopadowych Zaduszkach. Msza święta w ich intencji sprawowana jest codziennie o godz. 18.00, zaś różaniec z odczytywaniem imion zmarłych o godz. 17.30.

5. Harcerze z Hufca ZHP Lublin w dniu dzisiejszym organizują kiermasz ciast. Po mszy św. będzie można kupić ciasta domowej roboty wspierając tym samym działalność młodzieży. W imieniu harcerzy składam serdeczne Bóg zapłać.

6. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie br. diakona Adama Barłowskiego, który dołączył do naszej wspólnoty. A żegnamy o. Wojciecha, który w tym tygodniu wyjedzie z naszej wspólnoty, gorąco mu dziękujemy za dotychczasową posługę w naszym klasztorze i życzymy wielu łask Bożych na nowym miejscu.