Niedziela Palmowa – 5 IV 2020

1. Dostosowując funkcjonowanie naszego kościoła do obowiązujących przepisów prawnych informujemy że:

– celebracja Mszy Świętych pozostają bez zmian zarówno w dni zwykłe jak i w niedziele. We Mszy Świętej uczestniczyć może 5 osób, pierwszeństwo mają osoby które zamówiły intencje na daną Mszę Świętą. Wejście wyłącznie od dziedzińca klasztornego 5 minut przed każdą Mszą Świętą.

– poza nabożeństwami drzwi główne kościoła będą otwarte. Będzie to czas na osobistą modlitwę, a także możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania po zgłoszeniu się na furtę klasztorną lub telefonicznie 81 53 20 244.

2. Dzisiejsza Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym będziemy rozważać największe tajemnice naszej wiary – Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Tegoroczne Triduum będzie zupełnie inne od tych, które znamy. Wszystkie celebracje liturgiczne w naszym kościele będą odbywały się bez udziału wiernych. Jednak zachęcamy by w nich uczestniczyć drogą online z lubelskiej archikatedry: Msza Święta Wieczerzy Pańskiej i Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00, zaś Wigilia Paschalna o godz. 20.00.

3. W tym roku poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny ma mieć charakter liturgii domowej. Przed śniadaniem niedzielnym błogosławieństwo wypowiada ojciec, matka lub inna osoba dorosła. Modlitwę błogosławieństwa możemy znaleźć na stronie internetowej naszej parafii czyli parafii katedralnej.

4. Msze Święte w Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny będą celebrowane jak w każdą niedzielę, czyli o 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.