Niedziela Świętej Rodziny – 30 XII 2018

1. Jutro, 31 grudnia z racji ostatniego dnia roku kalendarzowego, zapraszamy po Mszy św. o godz. 18.00 na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne z uroczystym „Te Deum” za mijający rok 2018.

2. We wtorek, 1 stycznia rozpoczniemy Nowy Rok Pański 2019. Będzie to jednocześnie Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a także Światowy Dzień Modlitw o pokój na świecie. Msze św. będziemy sprawować według porządku niedzielnego.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Świecki Zakon Karmelitański we czwartek zaprasza na godz. 16.50, na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę w intencji kapłanów, oraz o nowe powołania do służby Bogu.

4. W niedzielę, 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana świętem Trzech Króli. Na każdej mszy św. zostanie poświęcone kadzidło i kreda. Inicjały C+M+B, które piszemy na drzwiach, według jednej z tradycji są skrótem zdania: Christus Mansionem Benedicat – Niech Chrystus błogosławi to mieszkanie. Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. Ok. godz. 12.00 z placu przy kościele braci kapucynów do archikatedry wyruszy orszak Trzech Króli. Tutaj o godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza święta, której będzie przewodniczył ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik.

5. Uroczystość Trzech Króli przypomina nam o powszechności Kościoła i o jego wymiarze misyjnym, dlatego też w niedzielę po każdej Mszy świętej będą zbierane do puszki ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.

6. W zakrystii jest do nabycia świąteczny numery Gościa Niedzielnego, oraz nowy numer Głosu Karmelu.