Niedziela Świętej Rodziny – 31 XII 2017

1. Jutro, 1 stycznia rozpoczniemy Nowy Rok Pański 2018. Będzie to jednocześnie Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a także Światowy Dzień Modlitw o pokój na świecie. Msze św. będziemy sprawować według porządku niedzielnego.

2. W środę o godz. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach LECTIO CARMELITANA.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Świecki Zakon Karmelitański we czwartek zaprasza na godz. 16.50, na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę w intencji kapłanów, oraz o nowe powołania do służby Bogu.

4. W sobotę, 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana świętem Trzech Króli. Na każdej mszy św. zostanie poświęcone kadzidło i kreda. Inicjały C+M+B, które piszemy na drzwiach, według jednej z tradycji są skrótem zdania: Christus Mansionem Benedicat – Niech Chrystus błogosławi to mieszkanie. Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. Tego też dnia o godz. 12.00 z Placu Zamkowego do archikatedry wyruszy orszak Trzech Króli. W archikatedrze mszy świętej o godz. 13.00 będzie przewodniczył ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik.

5. Uroczystość Trzech Króli przypomina nam o powszechności Kościoła i o jego wymiarze misyjnym, dlatego też w piątek po każdej mszy świętej będą zbierane do puszki ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.

6. W zakrystii są do nabycia świąteczne numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli, oraz nowy numer Głosu Karmelu.