Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 27 V 2018

1. Zachęcamy do udziału w codziennych nabożeństwach majowych, a od piątku czerwcowych o godz. 17.30.

2. Serdecznie zapraszamy na LECTIO CARMELITANA w środę na godz. 19.00.

3. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Porządek Mszy św. w naszym kościele będzie następujący: 7.30, 12.30 i 18.00. Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy wyruszy o godz. 10.00 z archikatedry. Trasa będzie wiodła przez Bramę Trynitarską, Rynek, Rybną, Noworybną, Lubartowską, Kowalską na Plac Zamkowy. Tutaj zostanie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem Pasterza naszej archidiecezji. A od godziny  19.30 na Placu Zamkowym rozpocznie się Koncert. W tym dniu ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na Centrum Jana Pawła II.

4. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Na ten dzień Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik udzielił dyspensy od charakteru pokutnego, w tym od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji. Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłosierdzia i pobożności.

5. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszki na wsparcie budowy Świątyni Opatrzności Bożej na Polach Wilanowskich w Warszawie.

6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką, a także kalendarz Głosu Karmelu na 2019 rok.