Ogłoszenia na Niedzielę Świętej Rodziny

Kochani Przyjaciele Lubelskiego Karmelu!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy Wam najlepsze życzenia. Jak co roku zachwycamy się „skandalem” Bożego planu zbawienia. Bóg wybiera drogę uniżenia, aby okazać ogrom swej miłości do człowieka. Wpatrując się w żłób z ułożonym w nim małym Dzieciątkiem trudno nie myśleć o własnej słabości, którą Bóg się nie gorszy i właśnie w nią wkracza ze swoją miłością. Niech tegoroczne Boże Narodzenie będzie dla Was okazją do spojrzenia na siebie Bożymi oczyma, w których nie ma pogardy ani obawy przed naszymi niedoskonałościami Niech Chrystus zamieszka w Waszych sercach, w Waszych rodzinach i wśród osób Wam bliskich, obficie darząc swoim błogosławieństwem. Boża radość i miłość niech przedłuża się na kolejne dni świętowania i na Waszą codzienność. Dobrych i błogosławionych Świąt.

1.      W dniu dzisiejszym przypada Niedziela Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Po każdej Mszy świętej będziemy udzielać błogosławieństwa właśnie rodzinom. Składka tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

2.      27 grudnia obchodzimy święto świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. W archikatedrze przypada w tym dniu uroczystość odpustowa. Natomiast 28 grudnia wspominamy świętych Młodzianków.

3. Na piątek, 31 grudnia Arcybiskup Stanisława Budzik udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru tego dnia.

4.      Do 10 stycznia przy żłóbku można składać ofiary do skarbony na „Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego”.

5.      Zachęcamy do czytania świątecznych wydań „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, w których znajdziemy liczne dodatki. Są one do nabycia w zakrystii.