Remontujemy organy

Organy znajdujące się w naszym kościele to instrument pochodzący z 1927 r. z wytwórni Dominika Biernackiego z Włocławka. Posiada on trakturę pneumatyczną, stożkowe wiatrownice, miech pływakowy z podawaczem klinowym zasilany dmuchawą elektryczną oraz jedenaście głosów rozdysponowanych na dwa manuały i pedał.

Organy były w przeszłości przerabiane i wielokrotnie doraźnie naprawiane. Wykonane ekspertyzy potwierdziły konieczność przeprowadzenia gruntownego, fachowego remontu, przywracającego należyty stan techniczny i estetyczny, a także właściwe brzmienie instrumentu.

Remont taki jest jednak bardzo kosztowny. Trudno podać dokładną cenę, jednakże najbardziej oszczędne obliczenia wskazują na sumę rzędu 160 000 zł. Naszej wspólnoty zakonnej nie stać na podjęcie tak kosztownego remontu, w związku z czym zwracamy się z prośbą o pomoc do wszystkich osób dobrej woli. Ufamy, że dzięki życzliwości wielu osób uda nam się zebrać kwotę, która umożliwi rychłe podjęcie prac.

Możesz zostać fundatorem remontu organów, wspierając finansowo ten cel poprzez wpłatę na konto:

Numer konta: 59 1600 1013 1840 0045 4000 0002

czy też poprzez ofiarę złożoną osobiście albo przekazem pocztowym (na adres klasztoru), jako tytuł wpłaty podając „remont organów”.

Możesz także wspomóc nas poprzez płatność elektroniczną:

logo_0

Galeria zdjęć