Triduum ze św. Teresą od Dzieciątka Jezus

“Jezus jest moją jedyną miłością” 

Zapraszamy na tegoroczne triduum ze św. Teresą od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza. W tym roku przeżyjemy je pod hasłem “Ku głębi ukrytej w Chrystusie”.  Kazania w tym czasie wygłosi o. Łukasz Kasperek OCD prowadząc nas w głębię i piękno duchowości Świętej z Lisieux. Poprzez trzy kolejne dni będziemy odkrywać tajemnice duszy Małej Świętej ukryte pod symboliką: OBLICZA, SERCA i POCAŁUNKU. Porządek nabożeństw będzie następujący:

We wtorek, środę i czwartek – Msza Święta z kazaniem o godz. 11.30 i 18.00. Ponadto w środę po Mszy wieczornej odbędzie się modlitewne czuwanie ze św. Teresą, które poprowadzi O. Magister z kandydatami do naszego karmelitańskiego Zakonu.

Natomiast w czwartek, czyli w święto, poświęcenie róż i płatków ku czci św. Teresy odbędzie się na Mszy południowej i wieczornej. Będzie także możliwość nabycia książek. Wieczorem tego dnia naszą modlitwę rozpoczniemy już o godz. 16.45 adoracją i modlitwą w intencji kapłanów, prowadzoną przez Świecki Karmel. Następnie, o godz. 17.15 Krąg Przyjaciół św. Teresy poprowadzi różaniec. Msza Święta o godz. 18:00 zakończy się deszczem róż i losowaniem sentencji.

Serdecznie zapraszamy!

Karmelici Bosi i Krąg Przyjaciół św. Teresy od Dzieciątka Jezus