Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 24 XI 2019

1. Dzisiejsza niedziela, Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata jest ostatnią niedzielą kościelnego roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczyna się Adwent, czas radosnego oczekiwania na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, można dziś uzyskać odpust zupełny. Odmówimy go za chwilę wspólnie, przed błogosławieństwem.

2. Codziennie modlimy się za zmarłych polecanych w listopadowych Zaduszkach. Msza święta w ich intencji sprawowana jest codziennie o godz. 18.00, zaś różaniec z odczytywaniem imion zmarłych o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Przypominamy, że dziś rusza w Lublinie akcja Pomóż dzieciom przetrwać zimę. W kilkudziesięciu punktach miasta w godzinach od 10.00 do 15.00 będzie można złożyć rzeczowe dary dla potrzebujących.

4. Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus serdecznie zapraszają na nabożeństwo połączone z Mszą Świętą ku czci Dzieciątka Jezus. Będzie ono miało miejsce w najbliższy poniedziałek, 25-go listopada o godz. 18.00 w klasztorze sióstr przy ul. Mariańskiej 31.

5. Zapraszamy Pracowników Służby Zdrowia do udziału w rekolekcjach adwentowych, które odbędą się od 29 listopada do 1 grudnia w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie przy ul. Staszica. Szczegóły na stronie internetowej Duszpasterstwa.