Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 25 XI 2018

1. Dzisiejsza niedziela, Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata jest ostatnią niedzielą kościelnego roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczyna się Adwent, czas radosnego oczekiwania na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, można dziś uzyskać odpust zupełny. Odmówimy go za chwilę wspólnie, przed błogosławieństwem.

2. Dziś serdecznie zapraszamy na świętowanie 450. Rocznicy powstania pierwszego klasztoru karmelu bosego w Duruelo w Hiszpanii. Wspólne dziękczynienie rozpoczniemy o godzinie 16.00. W programie konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu, o godzinie 18.00 Msza św., a po niej tort urodzinowy.

3. Codziennie modlimy się za zmarłych polecanych w listopadowych Zaduszkach. Msza święta w ich intencji sprawowana jest codziennie o godz. 18.00, zaś różaniec z odczytywaniem imion zmarłych o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Przypominamy, że dziś rusza w Lublinie akcja Pomóż dzieciom przetrwać zimę. W kilkudziesięciu punktach miasta w godzinach od 10.00 do 15.00 będzie można złożyć rzeczowe dary dla potrzebujących.