Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – 24 VI 2018

1. Nabożeństwa czerwcowe sprawujemy w naszym kościele codziennie o godz. 17.30.

2. W piątek, 29 czerwca Kościół świętuje uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiara zebrana w tym dniu na tacę, tak zwane „świętopietrze”, przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Jest to również dzień imienin naszych współbraci braci Piotrów i Pawła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizantów na godz. 18.00.

3. Od dnia 1 lipca rozpoczyna się letni porządek nabożeństw w naszym kościele. W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 6.30. Eucharystię będziemy codziennie sprawować o 7.15, 11.30 i 18.00. Porządek Mszy św. niedzielnych pozostaje bez zmian.

4. Zbliża się czas największych uroczystości w naszym Zakonie, tj. nowenna i uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej. Nowenna rozpocznie się w sobotę, 7 lipca. Msza św. z kazaniem i nabożeństwem szkaplerznym będzie odprawiana w dni powszednie o godz. 11.30 i 18.00, w niedzielę o godz. 18.00. Nowennę poprowadzi o. Andrzej z naszej wspólnoty. W zakrystii można składać intencje na Mszę św. zbiorową w uroczystość odpustową 16 lipca o godz. 18.00. Do skarbony w kościele, lub w zakrystii można też składać podziękowania i prośby do Matki Bożej, które będą odczytywane każdego wieczoru podczas nowenny.

5. W tym tygodniu wyjeżdża z naszej wspólnoty o. Kazimierz. Serdecznie dziękujemy mu za posługę przy naszym kościele i życzymy wielu łask na nowym miejscu posługiwania.

6.Już dziś serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Czernej na XX Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej, które odbędzie się 21 lipca.