XII Niedziela Zwykła – 20 VI 2021

  1. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca, wszystkich czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej zapraszamy dziś na Mszę Świętą o godz. 15.00 oraz nabożeństwo maryjne.
  2. Nabożeństwa czerwcowe sprawujemy w naszym kościele codziennie o godz. 17.30.
  3. W czwartek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W Archikatedrze Lubelskiej jest to uroczystość patronalna. We wtorek, 29 czerwca będziemy obchodzić uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu będziemy polecać Panu Bogu trzech ojców oraz brata postulanta, obchodzących swoje imieniny. Wieczorem o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą w ich intencji oraz dziękczynienie za 25 lat kapłaństwa o. Piotra Nyka, przeora klasztoru.
  4. Informujemy, że od dnia 1 lipca rozpocznie się letni porządek nabożeństw w naszym kościele. Eucharystię w dni powszednie będziemy sprawować o godz. 7.15, 11.30 i 18.00, czyli nie będzie Mszy Świętej o 6.30. Porządek Mszy Świętych niedzielnych pozostanie bez zmian.
  5. Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus serdecznie zapraszają na wznowione po przerwie nabożeństwa ku czci Dzieciątka Jezus i Eucharystię. Najbliższe odbędzie się w piątek 25-go czerwca o godz. 17.30 w klasztorze sióstr przy ul. Mariańskiej.
  6. Od 20 czerwca Episkopat Polski zniósł dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej, którą można było zastąpić uczestnictwem online. Powraca zatem obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej.
  7. Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Czernej na Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej pod hasłem „Z Maryją na krańce świata”. W tym roku będzie ona połączona z obchodami Jubileuszu 50-lecia Misji karmelitańskich w Burundi oraz Rwandzie. Mszę świętą jubileuszową odprawi ks. Bp. Jerzy Mazur. Wyjazd autobusem sprzed naszego klasztoru w piątek 16 lipca o godz. 23.00, powrót w sobotę około godz. 22.00. Planowane jest również nawiedzenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Zapisy w zakrystii.
  8. Zachęcamy do pogłębiania życia religijnego przez czytanie Pisma Świętego, prasy i książek katolickich. Polecamy artykuł Eugeniusza Sakowicza, który ukazał się w tygodniku „Niedziela”, a który poświęcony jest historii obrazu św. Józefa z naszego kościoła oraz jego symbolice.