XIII Niedziela zwykła – 27 VI 2021

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek Świecki Zakon Karmelitański poprowadzi adorację i modlitwę w intencji kapłanów oraz o nowe powołania do służby Bogu. Początek o godz. 16.50.
  2. We wtorek, 29 czerwca będziemy obchodzić uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu będziemy polecać Panu Bogu trzech ojców oraz brata postulanta, obchodzących swoje imieniny. Wieczorem o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą w ich intencji oraz dziękczynienie za 25 lat kapłaństwa o. Piotra Nyka, przeora klasztoru. W tym dniu ofiara przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  3. Od czwartku, 1 lipca rozpocznie się letni porządek Mszy Świętych w naszym kościele. W dni powszednie nie będzie Mszy Świętej o godz. 6.30. Eucharystię będziemy sprawować w godzinach 7.15, 11.30 i 18.00. Porządek Mszy Świętych niedzielnych pozostaje bez zmian.
  4. W sobotę, 3 lipca w Archikatedrze lubelskiej przypada święto odpustowe NMP Płaczącej. O godzinie 19.00 Mszy Świętej Pontyfikalnej przewodniczył będzie i słowo Boże wygłosi ks. Bp Stanisław Stolárik, Biskup diecezji rożnawskiej na Słowacji. Po Mszy Świętej odbędzie się procesja różańcowa ulicami miasta.
  5. W przyszłą niedzielę, 4 lipca, przed furtą naszego klasztoru odbędzie się kiermasz lektury duchowej, przedmiotów religijnych i zakonnych drobiazgów. Zebrane fundusze będą przeznaczone na utrzymanie braci postulantów. Ofiara jest dobrowolna. Serdecznie zapraszamy.
  6. Przypominamy, że trwają zapisy na pielgrzymkę do Czernej na Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej pod hasłem „Z Maryją na krańce świata”. W tym roku będzie ona połączona z obchodami Jubileuszu 50-lecia Misji karmelitańskich w Burundi oraz Rwandzie. Mszę świętą jubileuszową odprawi ks. Bp. Jerzy Mazur. Wyjazd autobusem sprzed naszego klasztoru w piątek 16 lipca o godz. 23.00, powrót w sobotę około godz. 22.00. Planowane jest również nawiedzenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Zapisy w zakrystii.
  7. Zachęcamy do pogłębiania życia religijnego przez czytanie prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” oraz „Głosu Karmelu”.