XIII Niedziela Zwykła – 28 VI 2020

1. Jutro, 29 czerwca Kościół świętuje uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to również dzień imienin o. Piotra i o. Pawła, serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizantów na godz. 7.15.

2. Nabożeństwa czerwcowe sprawujemy w naszym kościele codziennie o godz. 17.30.

3. Od dnia 1 lipca rozpocznie się letni porządek nabożeństw w naszym kościele. Eucharystię w dni powszednie będziemy sprawować o godz. 7.15, 11.30 i 18.00, czyli nie będzie Mszy św. o 6.30. Porządek niedzielny pozostanie bez zmian.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek Świecki Zakon Karmelitański poprowadzi adorację i modlitwę w intencji kapłanów, oraz o nowe powołania do służby Bogu. Początek o godz. 16.50.

5. W piątek, 3 lipca w uroczystość Cudu Lubelskiego zapraszamy do katedry. Tuż przed godziną 19.00 zostanie uroczyście wniesiony obraz Matki Bożej i rozpocznie się pontyfikalna Msza święta. Po Eucharystii ulicami miasta wyruszy procesja różańcowa z obrazem Matki Bożej, Pani Katedralnej. Prosimy zabrać ze sobą świece.

6. Zbliża się czas największych uroczystości w naszym Zakonie, tj. nowenna i uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej. Nowenna rozpocznie się 7 lipca. Msza św. z kazaniem i nabożeństwem szkaplerznym będzie odprawiana w niedziele o godz. 18.00 a w dni powszednie o godz. 11.30 i 18.00. Nowennę poprowadzi dk. Adam z naszej wspólnoty. W zakrystii można składać intencje na Msze św. zbiorową w uroczystość odpustową 16 lipca o godz. 18.00. Do skarbony w kościele, lub w zakrystii można też składać podziękowania i prośby do Matki Bożej, które będą odczytywane każdego wieczoru podczas nowenny.

7. Zapraszamy do wybrania się do Czernej na XXII Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej 18 lipca. Z racji ograniczeń związanych z pandemią w tym roku nie będzie organizowany wspólny wyjazd autobusem.